ubytování v Chorvatsku s vlastní dopravou 2022

Podrobněji o letovisku Trpanj

Pohled na přístav TrpanjPřístav na severním pobřeží poloostrova Pelješac. Je odtud zajišťována trajektová přeprava s přístavem Ploče, která podstatně zkracuje cestu z pevniny na poloostrov Pelješac, do Orebiće a dalších míst v jeho nejjižnější části.

Přeprava také na ostrov Korčula, kam je možno se přepravit trajektem z Orebiče. Žije zde přibližně 660 obyvatel.

Mírné klima, v lednu 7°C a v červenci 26°C, a široká nabídka ubytování v soukromých apartmánech sem přitahuje mnoho turistů.

Trpanj má nádherné oblázkové a skalnaté pláže obklopené borovým lesem, četné zátoky s bujnou středomořskou vegetací a několik pramenů pitné vody. Místní restaurace nabízejí místní speciality i kvalitní vína. Nabízejí se možnosti rybolovu a různých sportů.

Vinařství

Blízká nedotčená příroda láká k návštěvě přilehlého vnitrozemí, v němž dominují vinice. Tato oblast je známá nejkvalitnějšími dalmatskými víny, jimž dominuje Dingač. V obci jsou obchody, pošta, banka a ambulance.

Památky a jiné zajímavosti

Pohled na TrpanjV minulosti bývala Trpanj jedním z nejvýznamějších přístavů poloostrova Pelješac. Obec se rozvíjela nedaleko pozůstatků římské vily a středověkého hradu vybudovaných na přilehlém kopci. Ve středu obce naleznete kostel Panny Marie z Karmelu s erby rodiny Gunduličů umístěnými na renesančním oltáři.

Nad obcí se v sousedství místního hřbitova nachází barokní kaple s nápisem z roku 1695. Lze sem vystoupit po schodišti od silnice spojující Trpanj a Orebić. Zajímavostí je, že každý ze stupňů má svého dárce, jehož jméno je zaznamenáno do kamene.